Zgłoś najlepszą polską książkę 2019 roku!

Do 31 stycznia 2020 r. można zgłaszać swoje propozycje do 13. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.

My już zgłosiliśmy, baśnie autorstwa Katarzyny Kępińskiej pt. “Baśnią powiązani, w baśni zaczytani”.

Zachęcamy do zgłaszania kandydatur swoich ulubionych pozycji. Trzymajcie tez kciuki za naszą propozycję.

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać wydawcy, księgarze, bibliotekarze oraz sami czytelnicy. Książki powinny być napisane w języku polskim, przez żyjących autorów i wydane w 2019 roku. Liczba zgłoszeń nie ma wpływu na decyzję Jury – kryterium wyboru stanowi wartość literacka książki.

Za pośrednictwem poniższego formularza jedna osoba może zgłosić dowolną liczbę pozycji, w tym celu należy każdorazowo wypełnić formularz.

Nominacje można zgłaszać w czterech kategoriach:
• literatura piękna – proza;
• literatura piękna – poezja;
• literatura dziecięca – tekst i ilustracje;
• edycja warszawska (varsaviana).
Zgłoszenia (zawierające tytuł książki, imię i nazwisko autora, rok wydania) można również wysyłać listownie na adres: Biuro Kultury m.st. Warszawy, Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa

Szczegóły: