Spotkanie z królewną Cecylią

Bajki, baśnie zarówno te czytane jak i oglądane odgrywają bardzo ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowe postacie doczekały się swojego święta, który przypada 5 listopada. Jest to dzień urodzin Walta Disney’a.

Międzynarodowy Dzień Postaci Bajkowych to doskonała okazja, aby spotkać się w bibliotece i wspólnie świętować ten radosny dzień.

Dzięki Alinie Więckiewicz, aktorce z Teatru Królewskiego w Wilanowie, przenieśliśmy się prosto na królewski dwór, gdzie poznaliśmy smutną królewnę Cecylię Renatę. Była bardzo smutna bo, nie pozwalano jej tańczyć. Ale dzięki swojej wyobraźni mogła realizować swoje pasje i robić to co kochała najbardziej. Mali widzowie dowiedzieli się jak wielką moc ma nasza wyobraźnia, która nie ma granic.

Uczestnicy poznali technikę tworzenia lalek teatralnych, którą dzięki swojej wyobraźni mogą wykorzystać do tworzenia kukiełek lub pacynek.

To był naprawdę baśniowy wieczór!

Tekst: M.K.

Foto: K.K.,M.K.