“Toto” w bibliotekach!

Za nami kolejne wydarzenia organizowane w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Były to warsztaty  weterynaryjno-edukacyjne, które odbyły się w bibliotece w Gliniance, Wiązownie i w Dziennym Domu Senior + w Woli Karczewskiej.  Tym razem naszym gościem była szynszyla „Toto”, z  Panią  Anią Budzińską z klinki weterynaryjnej „Uprzejmy Łoś”, która przekazała uczestnikom  wiele cennych informacji na  temat tych miłych zwierzątek. Dowiedzieliśmy się  gdzie żyją, co jedzą, kiedy śpią i jak się kąpią.

Szynszyla jest bardzo łagodnym  i mało wymagającym zwierzątkiem, który żyje nawet do 16 lat. Do jej hodowli potrzebna jest  specjalna klatka  z siatki metalowej, wyposażonej w poidełko, karmnik, wanienkę do kąpieli i  korę do gryzienia.

Wielkim zaskoczeniem była informacja, że szynszyle nie lubią wody i myją się w piasku.

Na zakończenie każdy mógł  pogłaskać szynszylę i zrobić sobie zdjęcie.

Warsztaty takie  są wyjątkową metodą edukacyjną, dostarczają możliwości poszerzenia wiedzy w sposób łatwy i przyjemny, a dodatkowo wizyta w bibliotece jest okazją do wypożyczenia książek oraz pozyskania nowych czytelników.

Tekst: T.N.

Foto: M.B., K.M., T.N, A.G., M.K. ,I.T.