“Dzień Matki i inne eko-kwiatki” w Zakręcie

Gmina Wiązowna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie byli organizatorami kolejnego już “EKO Pikniku”, w tym roku pod hasłem “Dzień Matki i inne eko-kwiatki.”

Wspaniałe ekologiczne wydarzenie było skierowane do całych rodzin. Było mnóstwo atrakcji począwszy od występów przedszkolaków po koncerty zespołów. Na stoisku Biblioteki Publicznej Gminy Wiązowna zaprezentowaliśmy wiele pozycji książkowych dla małych i dużych czytelników o tematyce ekologicznej. Jedną z atrakcji naszego stoiska była możliwość wykonania przez dzieci książeczki z okazji Dnia Matki.

W tym dniu oficjalnie zakończona została akcja “Czyste sołectwo – moja wizytówka” organizowana przez wydział Ochrony Środowiska w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi. Nasza placówka otrzymała podziękowania za udział w akcji.

Podziękowania za współpracę otrzymaliśmy również od Koło Gospodyń Wiejskich w Zakręcie. Zachęcamy do lektury książek, które otrzymaliśmy w ramach podziękowań. Wkrótce pojawią się na bibliotecznych półkach.

Tekst: M.K.

Foto: M.B., M.K.