Spotkanie organizacyjne DKK

Czym są Dyskusyjne Kluby Książki?

Dyskusyjne Kluby Książki (DKK) adresowane są do wszystkich, którzy nie tylko lubią czytać, lecz także rozmawiać o książkach. Klubowiczem może zostać każdy użytkownik biblioteki, niezależnie od wieku, zainteresowań oraz tego, jak wiele i jak szybko czyta. Projekt oparty jest bowiem na założeniu, że czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze można zawsze, nie tylko będąc jej znawcą czy krytykiem.

Jak to działa?

• DKK działają przy bibliotekach.
  • Klubowicze spotykają się raz w miesiącu, dyskutują o wybranej książce, którą przeczytali wcześniej.

Projekt DKK to adaptacja brytyjskiej idei reading clubs – wspólnego czytania i rozmowy o książkach.

We wtorek w bibliotece w Gliniance odbyło się spotkanie organizacyjne, na którym wstępnie omówiliśmy plan spotkań.

W drugiej części spotkania jedna z naszych czytelniczek opowiedziała nam o swoim trudnym życiowym doświadczeniu ciężkiej choroby, zachęcając nas kobiety do dostępnych form profilaktyki zdrowotnej. Wywiązała się dyskusja, która pobudziła nas do refleksji na temat wartości i priorytetów w życiu.

Zakończeniem tego miłego popołudnia były warsztaty, na których uczestniczki poznały podstawowe kroki pielęgnacji swojej skóry, oraz poznały techniki dziennego makijażu.

Mamy nadzieję, że będą chętni do uczestnictwa w tego typu spotkaniach, które planujemy organizować cyklicznie w naszych bibliotekach.