Wspólne ubieranie choinki

Wspólne ubieranie choinki w Gminnym Parku Centrum było okazją do inauguracji czwartej edycji „Świąteczna Radość Pomagania”. W tym roku pieniądze zebrane podczas tej imprezy przeznaczone są na leczenie dwuletniej Hani Gieparda, chorej na rdzeniowy zanik mięśni typu 1. W organizację tego wydarzenia zaangażowały się instytucje gminne, m.in.: Gminny Ośrodek Kultury, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Seniorzy z Dziennego Domu Senior+, Wolontariusze z Gminnego Centrum Wolontariatu, Oświata Gminna, Stowarzyszenia oraz Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna.

Na stoisku biblioteki można było obejrzeć bogatą ofertę książek o tematyce bożonarodzeniowej oraz wykonać kartkę świąteczną i ją wysłać, wrzucić bezpośrednio do przygotowanej w tym celu skrzynki pocztowej. Pomimo deszczowej pogody stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci przy pomocy rodziców i bibliotekarek wykonały piękne, bogato zdobione , wykonane z różnych materiałów kartki świąteczne. Mamy nadzieję, że będą one miłą niespodzianką dla odbiorców, tym bardziej, że takie, tradycyjne kartki świąteczne odchodzą już w zapomnienie.

Tekst: T.N.

Foto: M.K., M.D.,M.B.