Świąteczne tradycje w bibliotece w Gliniance

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna wraz z filiami włączyła się ogólnopolską kampanię społeczną Fundacji Dbam o Mój Zasięg pod hasłem„IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!”.
Ideą kampanii jest wspólne kultywowanie jednej z najpiękniejszych tradycji – pisania kartek świątecznych w społeczeństwie, w którym tak ważną rolę odgrywają technologie informacyjno-komunikacyjne.
Uczestnicy warsztatów “Świąteczne Plastykowanie” , które odbyły się w bibliotece w Gliniance wykonali własnoręcznie kartki świąteczne według swojego autorskiego projektu. Przy okazji porozmawialiśmy o książkach, tradycjach świątecznych i wymarzonych prezentach.

Dodatkowo wszyscy otrzymali kartki przysłane przez Fundację Dbam o Mój Zasięg.
Uczestnicy warsztatów wypożyczyli również lektury na ten piękny przedświąteczny okres tym samym włączając się w naszą kolejną akcję promującą czytelnictwo – “Wypożycz sobie prezent na święta”.