“Mikołajowa niespodzianka” w bibliotece w Wiązownie.

Z okazji swojego święta sam Mikołaj odwiedził bibliotekę w Wiązownie i spotkał się z małymi mieszkańcami gminy. Towarzyszyli mu Mikołajek, Śnieżynka oraz… Baba Jaga.

6 grudnia w bibliotece w Wiązownie aktorzy ze Studia Teatralnego KRAK-ART zaprezentowali małej publiczności spektakl pt. ”Mikołajowa niespodzianka”. W świątecznej atmosferze dzieci obejrzały bajkę – opowieść o kilkuletnim chłopcu Mikołaju, który niecierpliwie wyczekiwał Świąt Bożego Narodzenia oraz Mikołaja.

Chłopca wielce zaskoczyła wizyta złej Czarownicy, która nie rozumiała, dlaczego świąteczne podarunki sprawiają ludziom przyjemność. Robiła wszystko, by Mikołaj nie przybył do dzieci z prezentami. Ze złą Czarownicą rozprawiła się Śnieżynka, która pomogła Mikołajowi dotrzeć z podarkami dla maluchów do biblioteki.

Dzieci aktywnie brały udział w zabawach z bohaterami świątecznej opowieści. Nie przestraszyły się nawet Baby Jagi.

Po spektaklu zarówno mali gości, jak i ich rodzice chętnie „Wypożyczyli sobie prezent na święta”. To akcja zorganizowana przez bibliotekę w Wiązownie, która ma na celu popularyzację czytelnictwa. Polega ona na wypożyczeniu książek – niespodzianek. O tym, jakie tytuły znajdą się w opakowaniu, przekonamy się dopiero w domu po otwarciu paczki.

Biblioteka w Wiązownie

Foto: M.K.