Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

Światowy Dzień Pluszowego Misia to świetna okazja  do  spotkania i uczczenia tego święta w naszej bibliotece. Dzień ten ustanowiony został w 2002 roku w setną rocznicę powstania maskotki i obchodzony jest co roku 25 listopada.

A jak wieść niesie „Czy to wczoraj, czy to dziś – dzieciom jest potrzebny miś”, więc zaproszeni  uczniowie przynieśli ze sobą swoje pluszowe przytulanki.

Na spotkanie przygotowana była okolicznościowa wystawka  książeczek o misiach.

Pierwszoklasiści ze szkoły podstawowej z Wiązowny  złożyli przyrzeczenie :

„ Z okazji Święta Pluszowego Misia,

my dziś przyrzekamy, że zawsze będziemy przytulać nasze misie

krzywdy im zrobić nie damy”

Dzieci poznały historię małego niedźwiadka i okoliczności powstania tej najsłynniejszej dziecięcej zabawki, a było to w 1902r.

Nie zabrakło głośnego czytania  ciekawych książeczek  z „Misiowej biblioteczki”, których bohaterami są sympatyczne misie. Bez problemu rozwiązywały zagadki związane z misiami.

Na zakończenie dzieci obiecały, że będą kochać i dbać o swoje ukochane pluszaczki.

Było zabawnie i edukacyjnie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie do biblioteki i wspólne uczczenie Święta Pluszowego Misia.

Tekst: T.N.

Foto: A.I.