Dzień Pluszowego Misia w Gliniance

Dzisiaj gośćmi biblioteki w Gliniance były misie wraz ze swoimi właścicielami i opiekunami ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gliniance. Razem obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Hasłem dzisiejszego dnia było: “Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś”.

Uczniowie klas “O” w ramach akcji “Poznajemy zawody” mieli okazje zapoznać się z pracą bibliotekarza, obcować z literaturą, nie tylko “misiową”. Dzieci zapoznały się z różnicami pomiędzy biblioteką a księgarnią, co znaczy wypożyczać książkę, że trzeba ją oddać oraz jak traktować książki, w szczególności te z biblioteki. Młodzi uczestnicy spotkania sami zredagowali życzenia książki.

W głosowaniu na najbardziej ulubionego misia był remis pomiędzy Misiem Uszatkiem a Kubusiem Puchatkiem 14:14. Dzieci wraz ze swoimi maskotkami z uwagą wysłuchali fragmentu książki o Misiu Uszatku.

Stworzyliśmy książkę, której głównym bohaterem był miś. Ilustracje wykonały dzieci, a okładkę panie wychowawczynie.

Słodkim zakończeniem spotkania było “małe co nie co”.

Tekst: M.B.

Foto: M.B., M.B.