Warsztaty w ramach projektu “Ojczysty – dodaj do ulubionych 2018”

W Bibliotece w Duchnowie po raz kolejny odbyły się warsztaty z twórczego pisania.

Poprowadziła je Anna Błaszkiewicz – dziennikarka i redaktorka, współautorka poradnikowej „Książki o pisaniu”, prezeska warszawskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat”.

Na warsztatach uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Brzezin ćwiczyli językową kreatywność bawiąc się słowami, pracowali nad stylem i formą krótkiego tekstu, który powstał na zajęciach. Dowiedzieli się również gdzie szukać inspiracji i motywacji do pisania. Prowadząca przekazała grupie kilka ważnych zasad jak lepiej pisać dobrze się przy tym bawiąc.

Dzisiejsze spotkanie odbyło się w ramach projektu “Wspólny mianownik 5.0” realizowanego przez Stowarzyszenie “Koncentrat”‘.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty – dodaj do ulubionych 2018.

Tekst: M.K.

Foto: A.B.