Fretki na “Wakacjach Blisko Domu”.

W ramach akcji “Wakacje Blisko Domu” odbyły się warsztaty przyrodnicze z udziałem pary fretek: Iwony i Borysa. Dzieci dowiedziały  się, skąd pochodzi fretka, którą udomowiono 2000 lat temu. Miały okazję urządzić im komfortowe mieszkanie oraz przygotować im jedzenie. Uczestnicy poznali fizjologię oraz styl życia tych uroczych zwierzątek.

Warsztaty poprowadziła pani Ania z kliniki weterynaryjnej “Uprzejmy Łoś”.

W oczekiwaniu na gości dzieci zapoznały się z bogatym księgozbiorem biblioteki o tematyce zwierząt z różnych stron świata.

Pani Ania z pasją opowiedziała uczestnikom o sposobie odżywiania oraz pielęgnacji tych przemiłych fretek.

Bohaterowie warsztatów, świetnie czuli się w towarzystwie dzieci.

Fretki miały okazję zaprezentować się również dzieciom spędzającym wakacje w Domu Kultury nad Świdrem w Woli Karczewskiej.

Spotkanie z fretkami sprawiło również wiele radości Seniorom z Dziennego Domu Senior+ z Woli Karczewskiej.

Nasz weterynaryjno-przyrodniczy maraton zakończył się w świetlicy w Izabeli.

Zajęcia z udziałem zwierząt były wyjątkową metodą edukacyjną, dostarczającą możliwości poszerzenia wiedzy w sposób łatwy i przyjemny.

Zwierzę służące jako „pomoc naukowa”, bardziej motywuje do nauki, a także poprzez stworzenie przyjaźniejszych warunków zwiększa możliwości lepszego przyswojenia wiedzy.

Tekst: M.K.

Foto: M.B.