“O rycerzu co księżniczkę ratował” – przedstawienie w Duchnowie

Teatr Duet z Krakowa po raz kolejny przyjechał do naszej biblioteki w Duchnowie. Tym razem aktorzy wystąpili z przedstawieniem pt. „O rycerzu co księżniczkę ratował”. W środę 22 marca 2017 r. dzieci wraz z rodzicami przybyli do naszej biblioteki wyjątkowo licznie, chyba wszyscy bardzo polubili przedstawienia Krakowskiego Teatru. Tym razem była to historia o pewnym chłopcu, który uratował księżniczkę budząc ją ze snu. Bajka uczy dzieci, że każdy kto pomaga drugiej osobie jest bohaterem i może nim być na co dzień. Zabawne przygody bohaterów miały na celu przekazanie dzieciom wartości edukacyjnych i wychowawczych. Maluchy były zapraszane do czynnego udziału w przedstawieniu, były wspólne zabawy, śpiewanie piosenek, a nawet zadania do wykonania. Roześmiane dzieci miło spędziły czas, sądząc po minach rodzice też. Pozostaje nam tylko czekać na kolejną porcję przygód bohaterów teatru Duet z Krakowa.

Tekst i foto: Irena Rosińska