Siódma Pieczęć – spektakl teatralny dla młodzieży

29 listopada 2016 roku, na zakończenie cyklu wydarzeń zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną Gminy Wiązowna w ramach otrzymanej gminnej dotacji na działania przeciw uzależnieniom, młodzież z gimnazjów w Wiązownie, Gliniance, Zakrętu i Brzezin obejrzała spektakl teatralny “Siódma Pieczęć” a następnie uczestniczyła w krótkich warsztatach poprowadzonych przez aktorów krakowskiego teatru “Moralitet”.

Biblioteka w Wiązownie / sala widowiskowa GOK, foto: TN
Biblioteka w Duchnowie, foto: IR
Biblioteka w Gliniance, foto: JF

Tytułowa Siódma Pieczęć z Apokalipsy św. Jana to metafora walki dobra ze złem. Widowisko przedstawiło młodym ludziom wartość życia i zdrowia, uświadomiło, że każda używka, zwłaszcza narkotyki czy dopalacze to śmiertelna pułapka. Ważnym i cennym elementem spotkania była otwarta dyskusja na zakończenie spektaklu.

Biblioteka w Gliniance, foto: JF

JF