Lekcja biblioteczna z kl. III b

15 marca b.r. do Biblioteki Publicznej w Gliniance przybyli uczniowie kl. III b wraz ze swoją wychowawczynią p. Wandą Witkowską. Dzieci z uwagą wysłuchały wiadomości o funkcji informacyjnej biblioteki, o źródłach informacji dostępnych w bibliotece – o księgozbiorze podręcznym do którego należą: encyklopedie, słowniki, leksykony, informatory, przewodniki i poradniki.

Następnie wszyscy uczniowie recytowali wybrane przez siebie wiersze, aby można było wstępnie wyłonić uczestników Konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka, po czym została omówiona, w celu utrwalenia, lektura pt. “Dzieci pana astronoma” Wandy Chotomskiej.
Wszyscy trzecioklasiści prawidłowo rozwiązali krzyżówkę zawierającą pytania, na które odpowiedź znaleźć można było w książce “Dzieci pana astronoma”. W nagrodę uczniowie otrzymali słodki upominek.
Spotkanie przebiegło w wesołej i miłej atmosferze.

Dorota Milewska