Wakacyjne spotkanie

7 lipca Bibliotekę Publiczną w Gliniance odwiedziły dzieci z półkolonii letnich ze Szkoły Podstawowej w Gliniance.

Grupa kolonistów przyszła pod opieką pani Teresy Bąk oraz pani Beaty Szczęsnej. Dzieci posłuchały o pracy w bibliotece, o tym jak ustawiony jest księgozbiór na półkach, aby łatwo było zlokalizować poszukiwaną książkę, po czym otrzymały do rozwiązania krzyżówkę z hałasami dotyczącymi H.Ch. Andersena i jego baśni. Wszyscy wykazali się znakomitą wiedzą i za prawidłowe odpowiedzi otrzymali słodką nagrodę. Sympatyczni goście z zaciekawieniem oglądali książki z serii Patrzę Podziwiam Poznaję, a następnie w skupieniu wysłuchali baśni pt. Lilia wodna ze zbioru Bajarka opowiada. To miłe, wakacyjne spotkanie zostało utrwalone na pamiątkowych zdjęciach.

Dorota Milewska