Pozyskaliśmy dotację na zakup nowości wydawniczych

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna w ramach PROGRAMU BIBLIOTEKI NARODOWEJ „Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek publicznych” pozyskała dotację w wysokości 3.500,00 zł.

Pozyskane środki przeznaczyliśmy na zakup wydawnictw z literatury dla dzieci i młodzieży, lektury szkolne i wydawnictwa popularno-naukowe. Książki zakupiono do 3 bibliotek: Wiązownie, Gliniance i Duchnowie. Zostały już opracowane i włączone do zbiorów.

W skali kraju na ten cel przeznaczono kwotę 9 mln. złotych. Podział środków na województwa a w ramach województw na poszczególne biblioteki opiera się m.in. na kryteriach demograficznych, czytelniczych i wysokości PKB na 1 mieszkańca. Województwo mazowieckie otrzymało kwotę 1.209.798,00 zł .

Biblioteki liczą na mecenat państwa w zakupach nowości wydawniczych w latach przyszłych, który umożliwia systematyczne uzupełnianie księgozbioru w poszukiwane przez czytelników pozycje książkowe.

H.Kobza – Dyrektor