Wystawa obrazów Krystyny Bąk w Gliniance

2W Filii Biblioteki Gminy Wiązowna w Gliniance trwa wystawa obrazów p. Krystyny Bąk. Autorka prac jest mieszkanką Wiązowny. Jej obrazy, jak sama mówi, tworzone są z potrzeby serca. Malowanie jest dla Niej „sposobem na emeryturę – wspaniałym zajęciem odwracającym uwagę od trosk, bezczynności i zniechęcenia”.Tematyka prac to przede wszystkim pejzaże i kwiaty, które wprost uwielbia. Pani Krystyna opracowała własną technikę malowania i wydobywania kolorów. Tworzy farbami własnego pomysłu – farbą emulsyjną z odpowiednimi barwnikami, a obrazy utrwala lakierem bezbarwnym. Sama również oprawia swoje obrazy.Ekspozycja prac p. Krystyny Bąk będzie trwała do końca marca br.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych twórczością malarki. Ekspozycja prac będzie trwała do końca marca br.

Tekst i foto: Dorota Milewska